SUB-SECTIONS

SUB-SECTION OF: MID ATLANTIC_
SOUS-SECTION DE: MID ATLANTIC

Post solicited Name and surnames
01 President PAULINE ABAH
02 Vice-president JEAN YVES MAKAKE
03 Secretary BAH JOHN BIHAI III
04 Assistant – secretary MARIE CHANTAL MBALA
05 Treasurer GEORGES VINGA
06 Assistant –treasurer LYDIA EVAKISE
07 Communication officer MARIE NOEL MEKA
08 Training Officer EDJOA MVONDO ENGO
09 Economic and Financial Affair Officer JAMES FONLON
10 Social and Cultural Affairs officer FLORENT KAM
11 Officier for Lower organ Activities EDISON NDIKUM
12 Dispute Officer n°1 ABRAM MENDO
13 Dispute Officer n°2 OBI TAMBI
14 Auditor MINETTE ATYAM
15 Adviser PETER TINGEM

 

SUB-SECTION OF: EASTERN
SOUS-SECTION DE: EASTERN

Post solicited Name and surnames    
01 President CHANTAL MADIO N
02 Vice-president ALAIN ELELE
03 Secretary ANGELE LOWE
04 Assistant – secretary EMILE KELLER
05 Treasurer SOLANGE BONDIMA
06 Assistant –treasurer LOUIS DJILO
07 Communication officer EDWIGE SAMOU
08 Training Officer LAZZARD FOSSI
09 Economic and Financial Affair Officer HUBERT BONDIMA
10 Social and Cultural Affairs officer ANNE MARIE FOTSO
11 Officier for Lower organ Activities LINDOU MOHAMADOU
12 Dispute Officer n°1 REGINE AKOGUENG
13 Auditor HENRI DJZANGA
14 Adviser MARTIAL NGUEPI
15 TOYIP JEAN BAPTISTE
16 AHMADOU NJOYA

 

SUB-SECTION OF: SOUTH EASTERN
SOUS-SECTION DE: SOUTH EASTERN

POST SOLICITED NAME AND SURNAMES SIGNATURE REMARKS(*)
1- President JINP D JING
2- Vice-president MALOUMA HENRIETTE
3- Secretary EBENY ANSTRONG
4- Assistant Secretary MAIRE NANJE
5- Treasurer ALAIN BOYO
6- Assistant Treasurer REGINA DJENGUE
7- Communication Officer PETER NYAVCHA
8- Training Officer GABRIEL FOKO KOTTO
9- Economic and Financial Affaires Officer ESTHER AYUK
10- Social and Cultural Affairs Officer EMILE KANGUE
11- Officer for Lower Organ Activities JESSIE NGOE
12- Dispute Officer n°1 AHITE BLONDINE
13- Dispute Officer n°2 BEATRICE BOYO
14- Auditor MAUREEN ESABE
15- Adviser AMBROSE ENAME

 

SUB-SECTION OF: SOUTH CENTRAL
SOUS-SECTION DE: SOUTH  CENTRAL

Post solicited Name and surnames
01 President JAMES EPO
02 Vice-president MIDIKI BOKEN
03 Secretary FOMBON AUGUSTINE
04 Assistant – secretary MESUMBE MBONG
05 Treasurer NGOLE EMMANUEL
06 Assistant –treasurer NGOBASEK   DELPHINE
07 Délégué à la communciation SENDZE LEE
08 Délégué à la formation NJUME NTOKO ROLAND
09 Délégué aux Affaires economiques et Financières SAMSON MIKE
10 Délégué aux Affaires Sociale et Culturelles LOBE SIMON
11 Délégué aux   Activités des Organes Inférieurs ALEX NDEM
12 Délégué aux Conflits n°1 MOLUA LAMBE
13 Délégué aux Conflitsn°2 EKUMA EMMANUAL
14 Commissaire aux comptes ABAM JOHN
15 Adviser EMMANUEL EWANE